Jsme Irča Zatloukalová a Jirka Vicherek a tohle jsou podle nás PeopleOps:
Ve studiu byli dva ze tří founderů - Eva a Jakub - a k nim, teď už to můžu říct, nový CEO Česko.Digital Yen (civilním jménem Jan Kotara).
Ač by se to mohlo zdát, tenhle díl zdaleka není jen o Česko.Digital. Potravu pro mozek v něm najdou všichni, kdo přemýšlí,
• jak vést transparentní organizaci a co to vyžaduje od ředitelů,
• jak definovat kdo je founder firmy (startupu) a proč to je jiné v nezisku,
• co se děje, když vy a vaše organizace začínáte být synonymem, kdy začínáte být týmž, splývat,
• jak může founder podporovat nového CEO, aniž by mu podsekával jeho práci a úsilí,
• jak může být správní rada jakékoliv organizace užitečná, aniž by ji přímo řídila...
Tentokrát asi 40 minut rozhovoru najdete ve svých podcastových aplikacích. Stačí si přidat PeopleOps viz tento rozcestník!
Celý díl pro naše podporovatele na Forendors.cz.
Prvních pár minut rozhovoru najdete ve svých podcastových aplikacích. Stačí si přidat PeopleOps viz tento rozcestník!
Celý díl pro naše podporovatele na Forendors.cz.
Možná patříte k těm vývojářům, kteří se chtějí stát manažery. Jenže často člověk neví kudy se vydat, nebo nač se na začátku soustředit. Tahle epizoda je přesně pro vás. Příběh našeho povídání se začal psát zhruba před 5 lety v Ackee. Honza Mísař a David Bilík tehdy byli relativně čerstvými team leady. Zkrátka po letech vývojařiny začínali vést lidi. A tohle je příběh z jejich cesty. Trochu jsme vzpomínali a ještě víc se bavili o tom, co kluci aktuálně žijí. Nutno říct, že na začátku měli fakt velkou chuť být dobrými šéfy svým kolegům.
Přeju příjemný a inspirativní poslech!
Pokud jste se rozhodli naučit se s IT profesionály mluvit a pracovat tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky, budou se vám hodit naše představení komunit, které tvoří českou Tech scénu. Tohle je první Community Card! Představujeme Data Talk komunitu.
První dva týdny prosince ještě pojedou v podobném tempu jako předchozí dva měsíce eventové sezony. Před Vánoci a mezi svátky je jen JEDEN meetup. Jde o network a social startup event v Bukurešti, takže pokud nemáte v plánu Nový rok slavit v Rumunsku, asi si na 14 dní užijete zero FOMO z toho, že nestíháte všechny eventy.
Ale zase se otevírají call for papers na rok 2024. A těch není málo!
Riki a Aleš se kódu každý věnují víc, jak 20 let. Mají za sebou práci na projektech, které možná znáte, nebo dokonce ještě stále používáte (Centrum.cz nebo Hlídač Shopů). Tenhle rozhovor nebyl ale jen o nich. Bavili jsme se o relevantních strategiích pro všechny, kdo se ze seniorních vývojářů nechtějí stát juniorními manažery.. A padne i mnoho tipů pro seniorní lidi, co se chtějí do hloubky věnovat hands-on kódu místo vedení lidí.
Ale zároveň tenhle rozhovor může sloužit všem, co mají v týmu seniorní lidi. Jako zdroj inspirace, co jim nabízet, co si u nich hlídat a jak jim ulehčit život.
Přeju vám, ať vás tenhle díl baví i inspiruje. Můžu vám garantovat, že při jeho poslechu vám hodně krát v mysli vytane, že #vsechnojetoolidech!
Prvních pár minut rozhovoru najdete ve svých podcastových aplikacích. Stačí si přidat PeopleOps viz tento rozcestník!
Celý díl pro naše podporovatele na Forendors.cz.
Prvních pár minut rozhovoru Jirky a Irči najdete ve svých podcastových aplikacích. Stačí si přidat PeopleOps viz tento rozcestník!
Celý díl pro naše podporovatele na Forendors.cz.
Tento díl jnabízí nahlédnutí do toho, kdy a jak potřebujete zapojit své kolegy do vaší tech komunikace. Dozvíte se, kdy začít zapojovat kolegy do tech komunikace a jak na to. Zopakujete si důležitost připravené propozice. Prověříte si jak je postavená nejen pro kandidáty, ale i vaše současné kolegy. Protože v tomhle díle PeopleOps se zaměříme i na to, proč by se měli vaši tech kolegové do komunikace zapojovat. Nabídneme pohledy, co pomohou pochopit i podpořit jejich motivaci se na komunikaci podílet. Zjistíte jak na to. A to formálně i neformálně. Hledáte-li, cestu kudy začít, nebo jak to zařídit, aby s vámi tech profesionálové chtěli spolupracovat, tohle je díl, co chcete slyšet!
Podzimní eventová sezóna pokračuje zběsilým tempem, v listopadu se děje více než 120 akcí. Vybrat si v nich ty opravdu zajímavé je ještě složitější, než bych si myslela. Sama mám v kalendáři každý týden minimálně jednu akci, kam jdu, jkde přednáším, nebo kterou sama organizuji.
I tento měsíc jsou dva dny, kdy se děje víc jak deset eventů! Takže pokud děláte nějaký event 9. nebo 15. listopadu, tak máte opravdu velkou konkurenci těch, kdo se s vámi budou prát o zájem lidí o vaši akci. Pokud nějaký event ještě plánujete, tak doporučujeme termín konání na konci listopadu.
A máme i sofistikovanější výběr eventu na náseldující 3 měsíce, včetně otevřených call for papers, vzdělávacích aktivit či soutěží.
I to pro vás na Forendros máme! Stačí se kouknout a přesvědčit se. Předplatné si můžete koupit i jen na jeden měsíc a až pak se rozhodnout, zda vám přinášíme tu přidanou hodnotu, kterou si myslíme, že nabízíme. Nebo si jen "kupte" jednorázově to, co právě potřebujete, nebo řešíte. Tohle všechno Forendors umožňují!
Prvních pár minut rozhovoru Jirky a Irči najdete ve svých podcastových aplikacích. Stačí si přidat PeopleOps viz tento rozcestník!
Celý díl pro naše podporovatele na Forendors.cz.
Trh se mění a nabízí možnost sáhnout si na zajímavé lidi, kteří otevřeně říkají, že jsou "Open to work". Po dlouhé době se tak na trhu objevuje příležitost oslovit i seniorní vývojáře. Zároveň tahle doba ale i odhalí, jak dobře máte svoji firemní nebo i týmovou propozici postavenou. Přiznejte si, kdy naposledy jste svoji propozici upravovali? Co o sobě říkáte kandidátům?
Můžete se toho leknout a raději od toho tématu utéct. Nebo si můžete poslechnout tuhle epizodu PeopleOps, kde vám s Jirkou ukážeme, že dobrá propozice není zas taková věda.
Říjen: Eventová sezóna v plném proudu. Kdo nepořádá konferenci v říjnu, jako by nebyl!
Každý rok na podzim mají evenťáci zně. Bývá akcí na spadnutí. Obzvlášť, když datum 10.10. vyjde na úterý jako tento rok, může se jen v Praze najednou konat hned několik zajímavých akcí najednou - od Digifestu přes Google Cloud meetup a Týden Inovací až po živé natáčení 300. dílu legendárního CZPodcastu. Naše data ukazují že v říjnu se v Praze a Evropě koná na 100 eventů, a to napříč všemi odvětvími - od těch vývojářských až po byznysové. Zkrátka v říjnu si opravdu všichni přijdou na své. Nabízíme přehled všech eventů, o kterých víme a vybíráme ty, které byste si do konce měsíce ještě rozhodně neměli nechat ujít.
Prvních pár minut rozhovoru Dity a Ir najdete ve svých podcastových aplikacích. Stačí si přidat PeopleOps viz tento rozcestník!
Celý díl pro naše podporovatele na Forendors.cz.
První díl si můžete posledchnout tady zdarma. Udělejte si obrázek o tom, co od nás čekat. Srovnejme si pojmy a definice, abychom si všichni uvědomili, co vše patří do podpory IT profesionálů. Zkrátka, nemusíte kupovat zajíce v pytli. Udělejte si názor sami.
A pak už se k odběru dalšího obsahu přihlaste na Forendors.cz.
Úvodní přehled toho, jak pracovat s eventy v rámci komunikačního mixu aktivit v technologické firmě. Pokud nechcete pracovat s eventy ve vaší komunikaci jen intuitivně a chcete si udělat pořádek v tom, jak eventy hledat, jak si mezi nimi vybírat a jak se na eventu chovat, aby vám to k něčemu bylo, je tohle epizoda právě pro vás. Jak konkrétně? Poslechněte si sami :)
Prvních pár minut rozhovoru Jirky a Irči najdete ve svých podcastových aplikacích.
Celý díl pro naše podporovatele na Forendors.cz.